151Shares

पोखरा भ्यूज

पोखरा, १२ असोज मुटु रोग तथा यसबाट हुनसक्ने क्षतिलाई कम गर्न सचेचनामूलक कार्यक्रम गरी पोखरामा मुटु रोग दिवस मनाइएको   मुटु दिवसकै सन्दर्भ पारी स्वस्थ मुटु नेपाल, चरक मेमोरीयल हस्पिटल प्रा. लि. र टाईगर ग्रुप अफ पोखरा नेपालको संयुक्त आयोजनामा सुक्रवार सचेतना मूलक कार्यक्रम गरी मुटु दिवस मनाईएको हो

गण्डकी प्रदेशका प्रदेश सभा सदस्य, प्रदेश सरकारका सचिव, पालिका प्रमुख लगाएत विभिन्न संघ संस्थाको सहभागितामा पोखरा, हल्लन चोक देखि अम्बट फिस्टेल गेटसम्म सचेतना मूलक र्रयाली गरी कार्यक्रमको समापन गरिएको थियो

कार्यक्रममा बोल्दै स्वस्थ मुटु नेपालका अध्यक्ष डा. सूर्य देवकोटाले व्यस्त जीवनशैली र खानपानका कारण आज हामी मुटुरोगको सम्भावित जोखिममा छौं, त्यस्का लागि स्वस्थ खानपान, आराम तथा व्यायामको सन्तुलनले मुटु रोगमा नियन्त्रण गर्न सकिने बताए तर, यसका लागि जनचेतना पनि आवश्यक भएको समेत उनले सुनाए  मुटुरोग लाग्नाको कारण उच्चरक्तचाप, उच्च कोलेस्टोर, धुम्रपान, मधुमेह (सुगर), तौलको असन्तुलन, ब्यामको कमी, मद्यपान लगाएत रहेको डा. देवकोटाले बताए

आयोजक संस्था चरक मेमोरियलका प्रबन्ध निर्देशक कपिल पोखरेलले पोखरामा चरकले मुटुसम्बन्धी सेवा प्रदान गर्दै आएको बताए

टाईगर ग्रुप अफ पोखरा नेपालका अध्यक्ष नारायण प्रसाद शर्माको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रम टाईगर ग्रुपका महासचिव एवं गण्डकी प्रदेशका प्रदेश सभा सदस्य प्रकाश बरालले संचालन गरेका थिए

151Shares
© कपीराईट–यस पोष्टमा प्रकाशित समाचार या लेख सर्वाधिकार सुरक्षीत छ । यहाँ प्रकाशित समाचार हुबहु कसैले जानकारी विना साभार गरेको पाइएमा कानुनी कार्वाही गर्न बाध्य हुनेछौ ।

सम्बन्धित खवर

Stay Connected