0Shares

काठमाडाैं । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री वर्षमान पुनले बहुप्रतिक्षित राष्ट्रिय गौरवको आयोजना सिक्टा सिंचाई आयोजनामा देखिएको समस्यालाई समाधान गर्दै अघि बढ्ने बताउनुभएको छ ।

नेपाल इञ्जिनियर्स एशोसियसनले ललितपुरमा आयोजना गरेको सिक्टा सिंचाइ आयोजना, समस्या र समाधान विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा मन्त्री पुनले सिक्टाका बारेमा नयाँ अध्ययन गरेर अघि बढाईने बताउनुभयो । उक्त आयोजनाका लागी निकै रकम खर्च भइसकेको र कोहिमाथि आरोप लगाउनुभन्दा पनि आयोजनामा भएका त्रुटीलाई समाधान गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

राष्ट्रिय गौरवको यो सिक्टा सिंचाई आयोजनाको मुल नहर निर्माण सम्पन्न नहुँदै भत्किएको छ । सरकारले यो समस्या समाधानका लागि सहसचिव तिवारी नेतृत्वको छानबिन समिति गठन गरेको थियो । समितिले सरकारलाई प्रतिवेदन बुझाइसकेको छ । हालसम्म उक्त आयोजनाको ५७ प्रतिशत मात्र भौतिक काम भएको छ ।

0Shares
© कपीराईट–यस पोष्टमा प्रकाशित समाचार या लेख सर्वाधिकार सुरक्षीत छ । यहाँ प्रकाशित समाचार हुबहु कसैले जानकारी विना साभार गरेको पाइएमा कानुनी कार्वाही गर्न बाध्य हुनेछौ ।

सम्बन्धित खवर

Stay Connected